Wyślij wiadomość
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Philip

Numer telefonu : +8613422342788

WhatsApp : +8613422342788

Free call

Ile wiesz o napowietrznych kablach światłowodowych?

July 24, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Ile wiesz o napowietrznych kablach światłowodowych?

Ile wiesz o napowietrznych kablach światłowodowych?

Napowietrzne kable światłowodowe są istotną częścią optycznych sieci komunikacyjnych.Są powszechnie używane w naszym codziennym życiu, jak wieszanie na słupie przed domem.Ile wiesz o kablach antenowych?Ten artykuł pomoże ci dowiedzieć się o nich więcej.

Ponieważ napowietrzne kable światłowodowe są wystawione na zewnątrz, muszą być wykonane z materiału, który różni się od konwencjonalnych kabli światłowodowych, aby wytrzymać wietrzne, deszczowe, lodowate i śnieżne warunki pogodowe.Co więcej, sposób instalacji różni się od innych kabli.Dlatego istnieją różne rodzaje kabli antenowych.

Rodzaje napowietrznych kabli światłowodowych

Według metod instalacji napowietrzne kable światłowodowe można ogólnie podzielić na dwa typy: przewód trakcyjny oraz samonośny. Kabel antenowy z przewodem sieciowym to zwykłe zewnętrzne kable z luźną tubą, które mogą wykorzystywać istniejącą linię słupów napowietrznych do instalacji, co pozwala zaoszczędzić więcej kosztów budowy i skrócić czas budowy. Samonośny kabel antenowy, lub w pełni dielektryczny kabel samonośny (ADSS), ma kabel połączony z izolowanym stalowym lub całkowicie dielektrycznym posłańcem w celu podparcia.Kable ADSS są zwykle wykonane z cięższych płaszczy i mocniejszych elementów metalowych lub aramidowych.Obecnie samonośne napowietrzne kable światłowodowe są coraz szerzej stosowane przez ludzi.A najczęściej używane kable ADSS tokabel antenowy ósemka.

najnowsze wiadomości o firmie Ile wiesz o napowietrznych kablach światłowodowych?  0

Rysunek 8 Kabel antenowy

Rysunek 8 kabel antenowyznacznie upraszcza zadanie umieszczenia kabla światłowodowego na roślinie napowietrznej.Zawiera zarówno stalowy komunikator, jak i rdzeń standardowego kabla światłowodowego w jednej osłonie o przekroju „Figura 8”.Połączenie skrętki i światłowodu w jednym kablu umożliwia szybką instalację w jednym kroku i skutkuje trwalszą rośliną powietrzną.Rysunek 8 kabel antenowy jest powszechnie używany między słupami na zewnątrz.

najnowsze wiadomości o firmie Ile wiesz o napowietrznych kablach światłowodowych?  1

Rysunek 8 Kabel antenowy

Upuść kabel

Istnieje również inny rodzaj kabla światłowodowego, którego powierzchnia przecięcia przedstawia cyfrę 8, czyli kabel przyłączeniowy.Nie powinieneś ich mylić.

Wraz z pojawieniem się sieci dostępowych, w tym światłowodów do biznesu, światłowodów do domu i światłowodów do lokali, zwanych łącznie FTTx, wymagania dotyczące nowych zoptymalizowanych produktów, aby sprostać rosnącym potrzebom w zakresie przepustowości, są codziennie zwiększane.Jednym z takich produktów jest kabel optyczny.Konwencjonalny kabel przyłączeniowy składa się z dwóch równoległych wzmocnionych rdzeni i światłowodu pośrodku nich.Powierzchnia przecięcia przedstawia cyfrę 8. Kabel abonencki jest szeroko stosowany wSieci FTTH.

najnowsze wiadomości o firmie Ile wiesz o napowietrznych kablach światłowodowych?  2
Wewnętrzny kabel upuszczający FTTH

najnowsze wiadomości o firmie Ile wiesz o napowietrznych kablach światłowodowych?  3

Samonośny kabel przyłączeniowy (kabel przyłączeniowy anteny)

Dodaj grubą linkę z drutu stalowego do konwencjonalnego kabla spadowego, powstaje samonośny kabel spadowy.Samonośny kabel spadowy ma większą wytrzymałość na rozciąganie ze względu na metalowe elementy wiszące.Dlatego możemy go również nazwać kablem do napowietrzania.Kabel przyłączeniowy anteny jest przeznaczony do prowadzenia od punktu dystrybucyjnego do abonenta.Metalowa jednostka zostanie przypięta przed wejściem do abonenta.Największym problemem związanym z naziemnym kablem przyłączeniowym jest to, że jest droższy niż konwencjonalne kable przyłączeniowe.

najnowsze wiadomości o firmie Ile wiesz o napowietrznych kablach światłowodowych?  4

Kabel antenowy FTTH

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

Philip@gzjqofc.com
+8613422342788
+8613422342788
+8613422342788